Menu Zamknij

Ozon to ekologiczny, wspaniały środek do dezynfekcji, najsilniejszy ze znanych ludziom, 50 razy bardziej efektywny i działa 3000 razy szybciej od chloru.

Czym jest ozon? Działanie ozonu.

Ozon (O3) to gaz zwany „tlenem wzbogaconym” lub „aktywnym tlenem”. Tlen(O2) wzbogacony o dodatkowy atom (O3) staje się silnym środkiem dezynfekującym, odkażającym środowisko, do którego został wprowadzony. Ozon wchodzi w reakcję, gdy napotyka w unoszącym się powietrzu zanieczyszczenia. Nie jest to jednak trucizna lecz utleniacz, którego reakcja ma bardzo gwałtowny przebieg ( dodatkowy, trzeci atom reaguje z substancją , na którą działa). Pozostały gaz rozpada się samoistnie z powrotem do tlenu. Sprawia to, że jest to metoda ekologiczna, przyjazna dla środowiska.

Dezynfekcja pomieszczeń z wykorzystaniem OZONU O3 ma szerokie zastosowanie w przemyśle, przetwórstwie spożywczym oraz gospodarstwie domowym.

Wykonujemy:

  1. Ozonowanie pomieszczeń codziennego użytku, placówek medycznych, biur,
  2. Ozonowanie magazynów i hal, szkół, przedszkoli, zakładów fryzjerskich, kosmetycznych,
  3. ozonowanie chłodni,
  4. ozonowanie przechowalni owoców, warzyw, mięsa, wędlin i jaj
  5. ozonowanie pojazdów i środków transportu.

Przed zabiegiem pomieszczenia są dokładnie zabezpieczane przed wydostawaniem się ozonu. Wszelkie wyloty, kanały wentylacyjne są uszczelniane. Przedmioty mogące ulec zniszczeniu są zabezpieczane, a całe pomieszczenie dokładnie sprawdzane.

BEZPIECZEŃSTWO – w pomieszczeniu, gdzie ma odbyć się zabieg, przed ozonowaniem obowiązkowo przeprowadzane są istotne badania wilgotności powietrza (bezpieczeństwo elektroniki), mierzona jest również kubatura sterylizowanych pomieszczeń – tak aby dobrać sprzęt o odpowiedniej wydajności do przeprowadzenia w 100% skutecznego zabiegu.

KONTROLA – pracownicy na bieżąco kontrolują proces ozonowania, badając stężenie ozonu w trakcie zabiegu. Tylko odpowiednie stężenie ozonu, działające przez wymagany czas gwarantuje skuteczność dezynfekcji. Kontrolowane jest również stężenie ozonu po zabiegu. Dopiero gdy ozon wróci do bezpiecznego dla ludzi stężenia, możliwe jest wejście do pomieszczeń.

ELASTYCZNOŚĆ – firma Neso-Fresh działa 24h/7 dni w tygodniu. Zabieg ozonowania może zostać przeprowadzony po południu lub w nocy. Nie ma konieczności zamykania działalności, dzięki czemu zapewniona jest ciągłość pracy.

KORZYSTNE CENY – każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie w zależności od wielkości pomieszczeń. Usługę ozonowania można zamówić pod nr telefonu: 785 067 785 lub 609 930 690

PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO ZABIEGU OZONOWANIA NALEŻY:

Zachować ostrożność!

Zanim zaczniesz, upewnij się, że w pomieszczeniu nie ma roślin ludzi i zwierząt.

Po zakończeniu ozonowania wietrz pokój przez 30 min.

Do pomieszczenia możesz wejść po 2 godzinach.

Nie wytwarzaj więcej ozonu, niż jest to konieczne. Mierz stężenie ozonu!

Nie wdychaj ozonu bezpośrednio z generatora.

Nie używaj ozonu w pomieszczeniach z gazami łatwopalnymi i materiałami wybuchowymi.

Promieniowanie UV może powodować uszkodzenie wzroku i poparzenia.

Nie wystawiaj ludzi/roślin/zwierząt na działanie promieni UV.

Nie patrz bezpośrednio w stronę światła UV.

Zadzwoń